WYNIKI AMATORSKIEJ LIGI DZIECIĘCEJ POWIATU MYŚLENICKIEGO

We wtorek 6 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Św. Jadwigi Królowej w Myślenicach odbyły się eliminacje drużynowe do „Amatorskiej Ligi Dziecięcej”. Turniej ten zakończył cykl szkoleń szachowych dla dzieci i młodzieży z powiatu myślenickiego, organizowanych w ramach projektu „Małopolscy Mistrzowie w Szachach”. Na starcie rozgrywek stanęło 84 uczniów reprezentujących
21 szkół podstawowych z terenu powiatu. Na liście startowej można było zobaczyć reprezentacje
z Tenczyna, Pcimia, Stróży, Bęczarki, Myślenic, Dobczyc, Kornatki, Raciechowic oraz Lipnika. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund a tempo gry wynosiło 10 minut na partię dla zawodnika. O miejscu drużyny w turnieju w pierwszej kolejności decydowały duże punkty- 2 za zwycięstwo, 1 za remis. Stawką rozgrywek był awans do finału wojewódzkiego, który uzyskiwały
4 najlepsze zespoły.

Boje o czołowe miejsca w turnieju toczyły się do ostatniej rundy. Po zaciętej, emocjonującej walce
na czele tabeli końcowej znalazły się 3 drużyny z Myślenic. Zwyciężyła SP NR 4 w MYŚLENICACH grająca w składzie: I Mikołaj Burkowicz, II Władysław Piwowarczyk, III Mateusz Bagiński, IV Milena Kotarba. Drużyna zdobyła 13  dużych punktów i wyprzedziła o 3 punkty kolejne miejsca na podium –
SP NR 2 w MYŚLENICACH oraz SP NR 3 w MYŚLENICACH. Gratulacje dla zwycięskich drużyn!!!  Czwarte, także premiowane awansem miejsce zajęła SP nr 2 w Dobczycach zdobywając 9 punktów. Taką samą ilość punktów uzyskały ekipy SP nr 1 w Pcimiu i SP nr 1 w Dobczycach zajmując odpowiednio V i VI miejsce.

Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju zostały nagrodzone sprzętem szachowym, w ilości adekwatnej do uzyskanego miejsca. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz dodatkowe upominki. Ponadto wyróżniono zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki na poszczególnych szachownicach. Zostali nimi:

Szachownica I Hubert Szymski SP nr 2 w Myślenicach 7/7 pkt

Szachownica II Władysław Piwowarczyk SP nr 4 w Myślenicach 6,5/7 pkt

Szachownica III Mateusz Bagiński SP nr 4 w Myślenicach 6,5/7 pkt

Szachownica IV Maria Płoskonka SP nr 3 w Stróży 7/7 pkt

Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowym turnieju wojewódzkim, który odbędzie się już 20 listopada w Krakowie. Dziękujemy za udział i sportową postawę wszystkim zespołom a także opiekunom i wychowawcom. Dziękujemy lokalnym organizatorom oraz sponsorom: „Turystycznej Podkowie” oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, z którego środków został zakupiony sprzęt szachowy. Podziękowania kierujemy do Małopolskiego Związku Szachowego za inicjatywę projektu „ Małopolscy Mistrzowie w Szachach”, który umożliwił dotarcie
z nauką gry w szachy do najdalszych zakątków naszego powiatu a także pozwolił na przeprowadzenie turnieju drużynowego szkół. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku projekt również wystartuje i znów będziemy mogli poszukiwać przyszłych szachowych mistrzów z naszej okolicy.