Relacja z turnieju powiatowego Amatorskiej Ligi Szachowej w Wadowicach.

9.11.2018 miał miejsce kulminacyjny moment projektu „Małopolscy mistrzowie w szachach”, bowiem do szachownic zasiadły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Łącznie zgłosiło się sześć drużyn, co biorąc pod uwagę specyfikę szkolnych wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości jest frekwencją wysoką. Rywalizacja była zacięta i walka o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach i to ona będzie reprezentować nasz powiat na finałach wojewódzkich w Krakowie, brawo! Tuż za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa w Brzezince, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone profesjonalnym sprzętem szachowym zasponsorowanym przez Urząd Marszałkowski i Małopolski Związek Szachowy. W ręce zwycięzców wpadła duża magnetyczna szachownica demonstracyjna, a wszyscy otrzymali pełne drewniane zestawy szachowe Stauton wraz z zegarami elektronicznymi DGT. Taki wyposażone placówki będą w stanie lepiej i efektywniej nauczać poprzez grę w szachy. Dla wielu młodych adeptów szachów był to pierwszy turniej w życiu, pierwsze punkty i pierwsza radość z gry o stawkę. Było widać zafascynowanie i zaintrygowanie przebiegiem tego typu zawodów i jesteśmy pewni, że dla większości nie był to ostatni występ na oficjalnych zawodach. Wadowickiej „jedynce” życzymy powodzenia w Krakowie!