Inauguracja Projektu „Małopolscy Mistrzowie w Szachach” w Powiecie Limanowskim

Projekt „Małopolscy Mistrzowie w Szachach” w Powiecie Limanowskim został oficjalnie rozpoczęty 24 czerwca 2018 turniejem inauguracyjnym w budynku OSP w Roztoce.

Projekt realizowany jest na terenie całej Małopolski przez Małopolski Związek Szachowy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Projekt zakłada organizację na terenie województwa zajęć z nauki gry w szachy oraz turniejów szachowych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkółkę Szachową w Roztoce i w Przyszowej. Wzięli w nim udział m. in. Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Kusina, prezes MZSzach, Kamila Kałużna, Koordynator Projektu, a także Stanisław Turecki, członek zarządu MZSzach.

W turnieju, przeprowadzonym przez Stanisława Czyrnka (Lider Projektu w powiecie limanowskim) oraz Stanisława Gamonia (Lider Projektu w powiecie nowosądeckim i gorlickim), wzięło udział 37 zawodników.

Turniej zwyciężył kompletem punktów Przemysław Kuras (Szkółka Szachowa w Roztoce), drugie miejsce zajął Lucjan Basiaga (GOK Łącko), a trzecie Piotr Bargieł (Przyszowa).
Wśród dziewcząt zwyciężyła Paulina Koza, srebrny medal zdobyła Zuzanna Król, a brązowy Paulina Wolak.